Sivilce Peelingi

Sivilce Peelingi

28 Kasım 2019 Genel 0

SİVİLCE PEELİNGİ

Kimyasal peeling, işlemin derinlik seviyesine göre yüzeysel peeling, orta peeling ve derin peeling olmak üzere üçe ayrılır.

A) Sivilceler İçin “Yüzeysel peeling” ; 

Stratum korneumun soyulması, daha kalın bir epidermal tabaka oluşumunun uyarılması ile deri yapısının düzeltilmesidir. Yüzeysel soymada, trikloroasetik asit (TCA) %10-25, alfa hidroksi asit (AHA), salisilik asit solüsyonu kullanılabilir. genellikle Sivilce tedavisi sivilce izleri ve sivilce çukurlarını geçirmek için kullanılır.

B) Sivilceler İçin “Orta peeling” ;

Papiller ve üst retiküler dermiste harabiyete yol açarak pigment değişikliklerini, hafif-orta derecedeki kırışıklıkların tedavisini de içeren fotoyaşlanma etkilerini düzeltmede ve ayrıca aktinik keratoz tedavisinde etkili olan bir yöntemdir. Büyük sivilceler, sivilce izleri ve sivilce lekeleri için kullanılır.

C) Sivilceler İçin “Derin peeling” ;

Epidermis, papiller ve retiküler dermiste nekroz ve inflamasyon oluşturarak şiddetli fotoyaşlanmada uygulanan etkili bir yöntemdir.

Orta ve derin kimyasal soyma işlemi için; %30-50’lik TCA solüsyonu ve %30’lik TCA kombinasyonu, %70’lik glikolik asit ve %15’lik TCA kombinasyonu kullanılabilir. Eski sivilce izleri ve büyük sivilce çukurları için kullanılmaktadır.

(Sivilce Peelingi) Nedir?

Sivilceler ve sivilce çukurları üzerine Tca kimyasal peeling solüsyonu sürülmesi ile cildin soyulması ve sivilcelerin, sivilce izlerinin geçirilmesi işlemidir. sivilcelerden kurtulmak isteyen herkes tarafından kullanıldığı bilinmektedir

Sivilce Peelingi nasıl yapılır?

Sivilcelerin ya da sivilce izlerinin üzerine tca kimyasal peeling damlatılır, sonrasında su ile durulanır, bir iki gün içerisinde kızarıklık olurşur ve sonrasında cilt soyulmaya başlar. Soyulan cilt sorunlu sivilceli bölgeyi de yenilemiş olur.

Sivilce peelingi nelere iyi gelir?

Sivilce Peelingi ile genellikle, sivilce tedavisi, sivilce izi silme, sivilce çukurları geçirme, sivilce lekesi silme işlemi yapılmaktadır. cildi yenilemek için derin peelingler ve Tca kimyasal peeling solüsyonlarından % 20 tca ya da % 25 tca kimyasal peeling tercih edilmektedir.

Sivilce Peelingi nereden Alınır?

Her türlü sivilce tedavisi ve sivilce izleri gidermek için tca peeling solüsyonları tercih edilmektedir. Sivilce peelingi almak istiyorsanız sitemizden Sivilce Peelingi siparişi verebilirsiniz. Tüm Sivilce peelinglerinde siparişler ücretsiz kargoludur.

Sivilce (akne) tedavisinde kimyasal peeling olarak hangi maddeler tercih edilir?

Sivilce (akne) tedavisinde meyve asitli peelingler çok etkilidir. Sivilcelerin (akne) ve lekelerin giderilmesinde  glikolik asit, salisilik asit ve malik asit özellikle kullanılır.

Sivilce (akne) tedavisinde kimyasal peeling maddelerinin özellikleri nedir?

Glikolik asit cildi soyarak ve yenileyerek sivilce (akne) tedavisinde etkili olur. Salisilik asit yağ kanallarına girerek ve iltihap dindirici özelliği ile sivilce (akne) tedavisinde etkilidir. Mandelik asit antimikrobik özellik taşır. Ayrıca salisilik asitin etkinliğini artırır. Sivilce (akne) tedavisinde bu yüzden tercih edilir.

Kimyasal peelingin sivilce (akne) tedavisinde yeri nedir?

Kimyasal peelingler sivilce (akne) tedavisine yardımcı olarak çabuk sönmesi ve lekelerin daha hızla gitmesi ve iz kalmaması için devreye girebilir.

Sivilce (akne) tedavisinde kimyasal peelingler ne sıklıkta kaç seans uygulanır?

Kimyasal peelingler 1-4 hafta aralıklarla 4-8 seans uygulanabilir.

Sivilce (akne) tedavisinde kimyasal peelingten sonrası ciltte ne gibi değişiklikler gözlenir?

Meyve asitli peeling sonrası hafif bir pembelik ve bazen hafif kabuklanma olur. Peeling sonrası sosyal ve iş yaşamına rahatlıkla dönülebilir.

Kimyasal peelingin başka tedavilerle birlikte uygulanabilir mi?

Kimyasal peeling tedavileri lazer ve ışık tedavileri ile kombine edilerek sivilce (akne) tedavisinde çok daha etkili sonuçlar alınabilir.

 

Bir cevap yazın