mandelik

Mandelik Asit İçeren Ürünler

Mandelik Asit İçeren Ürünler

Mandelik asit alfa hidroksi asitler grubundan bir asittir. Meyvelerin içinde bulunan bir asit türüdür. Bu yüzden kullanımında herhangi bir mevsimsel kısıtlama yoktur. Cilt sağlığı için üretilen ürünlerin içerinde kullanılmaktadır. Işığın neden olduğu yaşlanma belirtilerinin önüne geçmekte etkilidir bu yüzden cilt sağlığı için üretilen ürünlerde kullanılmaktadır. Cilt bakımına özen gösteren her insanın cildinin güzel görünmesi için yaptığı çeşitli uygulamalar vardır. Daha pürüzsüz ve parlak bir cilt isteyenler ciltlerini ölü deriden arındırmak için peeling uygulamaktadır. Peeling ışıltılı bir cilde sahip olmak isteyenler için önemli bir uygulamadır. Ölü deri tabakasını arındırarak kullanılan nemlendirici kremlerin daha cilde daha hızlı nüfuz etmesine yardımcı olur. Cildin durumuna göre çeşitli peeling ürünleri tercih edilebilir.

Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mandelik asit seçimi yapılırken cildin durumuna göre bir seçenek belirlenmelidir. Oranlarına göre ayırırsak; %10, %15, %20, %25, %30, %50, %70 ve %100 oranında sekiz adet seçenekten birini cildinizi kuruluk durumuna göre seçebilirsiniz. Cildinize bakım yapmak önemli olduğu gibi bu bakımı doğru bir şekilde uygulamakta önemlidir. Akneye meyilli bir cilde sahipseniz ve cilt tonunuzda renk farklılıkları varsa bunları gidermeye yardımcı ürünler kullanabilirsiniz. Peeling yaparken kullanılan diğer asitlere kıyasla daha büyük tanecikli bir yapıya sahip olduğu için cildin çok derinlerine nüfuz etmez. Bu durum cildi tahriş etmeden ve hassaslaştırmadan yüzeysel olarak temizlemenize olanak sağlar.

Mandelik Asit İçeren Krem

Mandelik asit içeren kremler genel olarak akne lezyonlarının giderilmesi ve cildin yenilenmesi temel alınarak üretilirler. İçinde barındırdığı asit oranına göre cildiniz üzerinde alacağınız sonuç değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden cildinizde en iyi etkiyi gösteren oranı içeren ürünü tercih etmelisiniz. Mevsimsel bir kullanım kısıtlaması yoktur. Yılın her mevsiminde güvenle kullanabilirsiniz. Üretilen ürünler Sağlık Bakanlığı tarafından onay almış ürünlerdir. Kullanılan asit yapısı itibari ile hemen hemen her ciltte uygulamaya uygundur. Nemlendirici etkisi de göz önüne alındığında cilt sağlığınız için oldukça faydalı bir ürün olduğu söylenebilir. Cilt insanların gözüne ilk çarpan şeylerden biridir bu yüzden herkes ışıltılı bir cilde sahip olmak ister. Düzenli bir şekilde peeling yaparak akne lekelerinden kurtulup cilt tonlarınızı eşitleyebilirsiniz. Daha ışıltılı bir cilde sahip olmak özgüveninizi artıracaktır.

Yüzeysel Peeling

Mandelik asit yüzeysel peeling uygulaması için gayet uygun bir yapıya sahiptir. Cildin üst tabakasına uygulanan ve derine inmeyen peeling türüne yüzeysel peeling denir. Molekül yapısının büyüklüğü açısından yüzeysel peeling uygulaması yapacak kişiler için ilk tercih olmalıdır. Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz bir çözüm yöntemidir. Ciltte bulunan ölü deriyi soyar, akne lekelerini giderir ve daha ışıltılı bir cilde kavuşmanız için uygun bir yöntemdir. Cildi sıkılaştırması da yüzdeki çizgilerin belirginliğini azaltır. Cildinizi yağlarından arındırdıktan sonra peeling solüsyonu uygulanır ve gerekli süre kadar bekletildikten sonra yüzden temizlenir. Peeling işlemi bittikten sonra İyileştirici ve yatıştırıcı bir krem sürülecek işlem sonlandırılır.

Mandelik Asit Peeling Setleri

İçerisinde peeling işlemi için mandelik asit içeren çeşitli setler mevcuttur. Örneğin peeling işlemini tamamladıktan sonra aldığınız setin içerisinde bulun C vitamini serumunu da kullanabilirsiniz. Bu kullanım size daha pürüzsüz ve daha parlak cilde sahip olmanız için yardımcı olacaktır. C vitamini serum olarak kullanıldığında anti-aging etkisi ile kırışık oluşumunun engellenmesinde rol oynar. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak oluşan kırışıklıkların giderilmesi ve daha sıkı bir cilde sahip olmak için de etkilidir. Bu işlemleri uyguladıktan sonra cildinizin sağlığını güvence altına almak için neutralizer serum da kullanabilirsiniz. Böyle bir peeling seti alarak daha sağlıklı, parlak ve sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir