Jilet İzi

Jilet İzi | (JİLET İZİ) 

Jilet İzi: Cildimizin alt tabakasına (dermis tabakasına) kadar gelen kesikler iyileşirken iz bırakır. Buna skar denir. Şu anki teknoloji ile bu skarın yani jilet izinin, tamamen normal cildiniz olması mümkün değildir. Fakat çok iyi bir şekilde azaltabiliriz.

Jiet İzi tedavisi sonunda neler düzelir;

Jilet İzi ciltten kabarık, çökük veya deriden farklı renk görünür. Bu nedenle, karşıdan bakıldığında dikkat çeker. Tedaviler ile izin cilde daha yakın olması, daha az görünür hale gelmesi sağlanır. İz tedavisinin başarı oranı mevcut izin durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Tedavide izin sayısında veya büyüklüğünde değişiklik olmaz. Düzelme izin görünürlüğünde olur yani tedavi uygulanan izin belirginliği azalacak normal cilde daha yakın, daha uyumlu hale gelecektir. En iyi sonuç; farklı tedavilerin birlikte kullanılması ile oluşur.. Hangi tedaviden kaç seans yapılacağı kişinin tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik gösterir. Ortalama 5-6 seansta  %50 azalma sağlanabilmektedir.

Jilet İzi Solüsyonu

% 50 Peeling Solüsyonu 30 ml lik Cam Damlalıklı Şişe +

30 ml. C Vitaminli Onarıcı Solüsyon  +

30 ml. Neutralize Solüsyon = Üçlü Set  210 TL

Faça İzi Silme Solüsyonu

Faça izi silme

Faça izi nasıl silinir

Faça kesik izleri

Marka : Medical Peeling Son Kullanma Tarihi: Nisan 2022

Dermatoloji : Cilt üzerinde kullanıma uygun Dermatolojik Peeling olarak üretilmiştir. Orjinal Lisanslı ve Barkodlu üründür.

Tüm Ürünlerde Olduğu Gibi Tüketici Kanunu Hükümleri Geçerlidir.  

Jilet İzi

JİLET İZİ NASIL GEÇER?

Jilet İzlerini geçirmek için ameliyat önermeyiz çünkü ameliyatın kendisi de bir Jilet İzi oluşturur. Bu nedenle faça, jilet izi tedavisi için cildin kendisini yenileyecek tedaviler önerilir. Bunlar:

KİMYASAL PEELİNG;

Glikonik asit, TCA (Triklor Asetik Asit) gibi kimyasal solüsyonlar ile cildin üst tabakasının (epidermisin) soyulmasıdır. Kimyasal peeling yüzeysel bir işlemdir. Yalnızca renk farklılığı olan izlerde kullanılır. Soyulmalar ile renk farkını azaltır cilde daha yakın bir renk olmasını sağlar. Kimyasal peeling yazın yapılmaz yalnızca kışın yapılır İşlemden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir.

PRP; Kişinin kendinden alınan kanın, santrafüj işleminden geçirilip iyileştirici hücrelerin ayrılıp, tekrar aynı kişiye iğne ile verilme işlemidir. Kollejen miktarını artırır, yeniden yara iyileşmesi oluşturur. Böylece, izlerin daha az görülmesini sağlar

FRAKSİYONEL CO2 LAZER;

Cildin derin katmanlarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlayabilir. Bu sayede cildin üst kısmı 1 hafta içinde kabuklanarak dökülür, alttan yeni cilt gelir. Cildin yenilenmesi izleri azaltır, izlerin cilde daha uyumlu hale gelmesini sağlar.

Bu tedavilerin sonunda faça izleri tam olarak geçmese de azalır. Faça izlerini gizlemek daha kolay olur. Jilet izi kapatıcı fondötenler daha kolay kapatır.

Jilet İzleri | Jilet Kesikleri | Jilet ve Faça Kesikleri Tedavisi | (JİLET İZİ) Tca Kimyasal Peeling ile Jilet kesiklerini tamamen silmek mümkündür.

Jilet izi tedavisinde peeling ürünleri kullanabilmek için cilt üzerinde kabuk bağlamamış açık yara bulunmamalıdır.

Cildin iyileşmesi beklenmelidir ve sadece iz olan cilt bölgesine peeling işlemi yapılmalıdır bu sayede problemsiz cilt yüzeyi yeniden onarılmak zorunda kalmayacaktır.

Doğru oranda peeling ürünü seçmek önemlidir daha az soyulma ya da daha çok soyulma istenilen sonucu vermeyecektir. Jilet İzi tedavisi için genellik Tca % 50 Kimyasal peeling kullanıldığı gibi aynı oranda Glikolik asit de kullanılabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add to cart