Dövme Sildirme

Resmi Satış Sitesi

Dövme Sildirme

6 Kasım 2019 Genel 0

Dövme Sildirme; Dövme Sildirmek ve Kalıcı Dövme Sildirmek hakkında detaylı bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Günümüzde Dövme Sildirme için pek çok yöntem uygulanmaktadır. Yazımızda tüm dövme sildirme yöntemlerini inceleyeceğiz.

Lazer Dövme sildirme

Dövme Sildirme yöntemlerinin en yaygın kullanılan teknolojik yöntemi Lazer ile dövme sildirme işlemidir. Tam donanımlı hastanelerde ve çeşitli özel kliniklerde bu işlem yapılmaktadır. Cihaz kalitesine ve uygulama yapan kişinin teknik bilgisine göre sonuçlar arasında fark vardır.

Lazer ile dövme silme işleminde kül plastik karışımı ile yapılan amatör dövmeler silinemez. Mürekkep ile yapılan dövmeler silinebilmektedir.

TCA Dövme Sildirme

TCA dövme sildirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Özellikle lazer teknolojisinden dövme sildirmenin tek yolu olarak bilinen ve çok yaygın olarak uygulanan bu yöntem biraz rahatsız edici olabilir. Özellikle fotoğraflar için şimdiden özür dileriz.

TCA içerisinde oldukça yoğun miktarda asit içeren bir kimyasaldır. Dermetolojik problemlerin giderilmesi amacıyle kullanılan bu madde ciltte bir çeşit kimyasal peeling etkisi yaratır.TCA’nın içerisinde bulunan asit deri üzerinde bir peeling etkisi yaratarak deriyi yavaşça soyar. Zaman içerisinde kendini yenileyen cilt daha farklı ve taze bir görünüm kazanır.

Sadece dövme silmek için değil, aynı zamanda cilt bakımında da kullanılan bu maddenin en önemli özelliği içerdiği asittir. Asit miktarı TCA’yı çok zararlı bir madde haline getirebilir. Dövme sildirmek için kullanılan TCA’lar genellikle %50 oranında asit içermektedir. Cilt tipi TCA kullanımında oldukça önemlidir. Farklı derecelerde hazırlanan TCA’lardan kendi cilt tipinize uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda hassas ciltlerin TCA’yı vücutlarında bekletme süreleri de önemlidir.

Kol, sırt ve bacak bölgesindeki dövmeleri silmek için %70, göğüs bölgesindekiler için  %50 oranında TCA yeterli olacaktır.

TCA’nın nasıl uygulandığını anlatmadan önce TCA kullanımının uzmanlar tarafından tavsiye edilmediğini belirtelim. Bazı uzmanlar her ne kadar bu işlemi doğru yapıldığı takdirde zararlı bulmasa da, oldukça kuvvetli bir asitle uğraşmanın çok da güvenli olduğunu söylemek mümkün.

Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi dövmenin bulunduğu bölgeyi dezenfekte edip, kurulayın. Daha sonra TCA’yı bir kulak çubuğu veya pamuk yardımıyla hızlıca tüm dövmeye uygulayıp maksimum 2,5 dakika bekletip bol suyla yıkayın. Yıkadığınız suyu çeşme değil, içme suyu olarak tercih etmeniz daha hijyenik olacaktır. İşlem sonrası cildinizi kurulayıp, üzerine Bepanthol sürün. Aşırı nemlendirmekten kaçınarak bir süre kremi günde iki sefer sürmeye devam edebilirsiniz.  Bu uygulamayı ayda bir tekrar edebilirsiniz. Bu süreç dövme boyutuna göre farklılık gösterebilir.

Acı Hissi Nasıl?

Tahmin edebileceğiniz üzere TCA içerdiği asit nedeniyle ciddi bir yanma hissiyatı yaratacaktır. Bu hissin seviyesi uygulanan bölgeye, bölgenin büyüklüğüne ve sizin cilt hassasiyetine oldukça bağlıdır.

TCA Dövme Sildirme ile İlgili Sık Sorulanlar

1.Daha yoğun asitli TCA kullanırsam, daha iyi çözüm alır mıyım?

Muhtemelen hayır. Hatta tam tersi yüksek asit cildinizde leke kalmasına neden olabilir, kimyasal yanıklar oluşturabilir.

2.TCA’yı cildimde ne kadar süre tutmalıyım?

Cilt hassasiyetinize bağlı olarak bu süre değişebilir. Ancak unutmayın TCA oldukça hassas bir kimyasal. Bu nedenle 1.5 dakikadan fazla cildinizde kalmasına izin vermeyin.

3.Cildimde kanamalar var ne yapmalıyım?

TCA kullandığınızda cildinizde pek çok etki gözlemleyecekseniz. Eğer sizi çok rahatsız eden bir durum olursa mutlaka bir sağlık kuruluşuna giderek yardım isteyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir